COMPREMUM / Relacje inwestorskie / Raporty bieżące / 23/2022: Treść uchwał podjętych przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie spółki COMPREMUM S.A., wykaz akcjonariuszy posiadających więcej niż 5% na Walnym Zgromadzeniu oraz powołanie Zarządu nowej kadencji.
Zarząd spółki COMPREMUM S.A. z siedzibą w Poznaniu (dalej „Spółka”) przekazuje do publicznej informacji treść uchwał podjętych i oraz uchwał, od których rozpatrywania odstąpiło Zwyczajne Walne Zgromadzenie w dniu 30 czerwca 2022 roku – w załączniku do niniejszego raportu.
Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu spółki COMPREMUM S.A., które odbyło się w dniu 30 czerwca 2022 roku stawili się akcjonariusze reprezentujący łącznie 31.366.614 akcji, stanowiących 69,96% kapitału zakładowego Spółki, uprawniających do oddania 35.260.614 głosów, stanowiących 72,36% ogólnej liczby głosów, w tym akcjonariuszami posiadającymi więcej niż 5% głosów na Walnym Zgromadzeniu byli:
Ponadto Spółki informuje, że w dniu 30 czerwca 2022 roku, w związku z wygaśnięciem w dniu 30 czerwca 2022 roku mandatów członków Zarządu Spółki, Rada Nadzorcza postanowiła w skład Zarządu szóstej kadencji powołać:
Zmiany w składzie Zarządu Spółki wynikają z zaangażowania dotychczasowych członków Zarządu w bezpośrednie, operacyjne zarządzanie spółkami zależnymi. Pana Łukasza Fojta powołano w skład Zarządu oraz powierzono funkcję Prezesa spółki zależnej FARADISE S.A., w której będzie odpowiadać za realizację strategii Grupy w zakresie budowy, w oparciu o zaawansowane technologie, silnej pozycji na rynku OZE. Pan Michał Ulatowski, z uwagi na wieloletnie doświadczenie i znajomość historycznie najstarszego segmentu działalności Spółki – stolarki otworowej, został powołany w skład Zarządu spółki zależnej Fabryka SLONAWY Sp. z o.o. na stanowisko Prezesa i odpowiadać będzie za kontynuację reorganizacji Fabryki.
Informacje dotyczące pana Łukasza Fojta i pana Pawła Piotrowskiego nie uległy zmianie i są zamieszczone na stronie internetowej Spółki.
Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, pan Radosław Załoziński nie prowadzi w żadnej formie działalności konkurencyjnej w stosunku do Emitenta ani spółek z Grupy Kapitałowej COMPREMUM, nie jest wspólnikiem w konkurencyjnej spółce cywilnej ani w spółce osobowej, nie jest też członkiem organu innej konkurencyjnej osoby prawnej i nie jest wpisany w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.
Życiorys zawodowy pana Radosława Załozińskiego:
Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wydziału Ekonomii. Ukończył studia podyplomowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Handel Zagraniczny. Brał udział w programie Executive Academy we współpracy ze szwajcarską uczelnią IMD Business School w Lozannie oraz Colorado School of Mine w USA.
Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu dużymi zespołami w obszarze finansów w największych polskich spółkach kapitałowych z kategorii blue chip, działających na rynkach międzynarodowych.
Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1999 r. w KGHM Polska Miedź SA, gdzie do roku 2004 r. pracował w obszarze handlu zagranicznego i sprzedaży kluczowych produktów firmy na rynek krajowy. Od 2005 r. zarządzał zespołem odpowiedzialnym za analizę rynku walutowego i szeroko pojętych rynków finansowych. Nadzorował proces wdrożenia i zarządzania ryzykiem kredytowym w KGHM Polska Miedź S.A.. Od 2010 do 2016 r. pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Zarządzania Ryzykiem Rynkowym i Kredytowym. Od połowy 2016 do 2018 r. jako Dyrektor Naczelny ds. Finansów odpowiadał m.in. za zabezpieczenie płynności finansowej oraz obszar ubezpieczeń Grupy Kapitałowej KGHM. Nadzorował liczne projekty związane z pozyskaniem i opiniowaniem umów finansowania w Grupie Kapitałowej KGHM. Odpowiadał za negocjacje w procesie restrukturyzacji project finance dla Joint Venture Sierra Gorda SCM z bankami japońskimi oraz partnerami wspólnego przedsięwzięcia (Grupa Sumitomo).
Od lutego 2019 r. do czerwca 2019 r. pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. Ekonomicznych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) S.A., koordynując pracę całego Pionu Ekonomicznego. W tym czasie zajmował się m.in. negocjacjami umowy kredytu konsorcjalnego z bankami finansującymi GK JSW oraz umowy pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego dla spółek JSW SA i JSW Koks.
Od lipca 2019 do marca 2021 pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Ekonomicznych w JSW S.A., gdzie zarządzał procesami budżetowania, controllingu, płynności finansowej, w tym pozyskania i optymalizacji finansowania dłużnego. Odpowiadał również za procesy księgowe i raportowania okresowego, a także wdrożenie i stosowanie spójnej polityki rachunkowości. Przewodził również relacjom inwestorskim oraz wspierał procesy handlowe i sprzedażowe. W roku 2020 nadzorował proces pozyskania i negocjacji największego w Polsce finansowania w ramach tarczy antycovidowej dla polskich przedsiębiorstw, udzielonego przez Polski Fundusz Rozwoju w kwocie 1.173 mld PLN.
Od września 2021 r. do maja 2022 r. pełnił funkcje doradcze w procesach due diligence przedsięwzięć biznesowych w Grupie Kapitałowej Compremum.
Podstawa prawna: § 5 pkt 5 oraz § 19 ust. 1 pkt 6 i pkt 7 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa nie będącego państwem członkowskim (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 757) oraz art. 70 pkt 3) Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych