Witamy na stronie, której rolą jest przyjmowanie zgłoszeń o nieprawidłowościach, w tym m.in. o naruszeniach prawa, o których mowa w przepisach wynikających z Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 620 z późn.zm.) (art. 97 d), Ustawy z dnia 14 czerwca 2024 roku o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928 z późn. zm.) oraz Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 roku w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii oraz naruszenia zasad określonych w wewnętrznych aktach normatywnych obowiązujących w Grupie Kapitałowej COMPREMUM.
Zasady obowiązują w spółce COMPREMUM S.A. oraz w spółkach zależnych.
Osobą zgłaszającą nieprawidłowość (Sygnalistą) może być pracownik – aktualny oraz przyszły, współpracownik, akcjonariusz, kontrahent, ale także podmioty, których dotyczy działalność prowadzona przez spółki z Grupy COMPREMUM.
Grupa COMPREMUM zapewnia nie podejmowanie wobec Sygnalisty jakichkolwiek działań odwetowych samodzielnie lub przez podmioty trzecie.
Osoba, która poniosła szkodę na skutek dokonania przez Sygnalistę świadomego zgłoszenia nieprawdziwych informacji, ma prawo do dochodzenia odszkodowania lub zadośćuczynienia od Sygnalisty za naruszenie dóbr osobistych.
Osoba dokonująca zgłoszenia lub ujawnienia publicznego, wiedząc że do naruszenia nie doszło, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Informacje dotyczące danych Sygnalisty oraz informacje, które przekazuje są objęte ochroną i poufnością. Sygnalista może podjąć decyzję o anonimowym zgłoszeniu nieprawidłowości, jednakże wtedy nie otrzyma informacji zwrotnej na temat przeprowadzonych działań następczych.
COMPREMUM S.A. stosując adekwatne narzędzia oraz środki organizacyjne, zapewnienia anonimowość udostępnionych kanałów dokonywania zgłoszeń. Udostępnione przez Sygnalistę informacje przetwarzane są tylko przez upoważnione osoby.
Zgłoszenie powinno zawierać jak najwięcej informacji, które pozwolą w sposób rzetelny przeanalizować zgłaszaną nieprawidłowość oraz ewentualne dowody na jej wystąpienie, w tym co najmniej:
Jeżeli Zgłoszenie dokonane jest w trybie jawnym a przekazane informacje nie pozwalają na podjęcie działań następczych, Sygnalista zostanie poproszony o dodatkowe informacje. Zgłoszenia posiadające niewystarczający zakres informacji zgłaszane anonimowo mogą nie być poddawane działaniom następczym.
Dane osobowe, jak również pozostałe informacje związane ze zgłoszeniem są przechowywane przez okres 3 lat po zakończeniu roku kalendarzowego, w którym zakończono działania następcze, lub po zakończeniu postępowań, które wszczęto w wyniku tych działań.